Royal Caramel – popularna Indica

przez

Sięgają po nią zwłaszcza miłośnicy słodkich smaków i osoby poszukujące antidotum na stres i łagodny ból. W naszym kraju palenie marihuany jest zakazane, ale są miejsca, gdzie bez obaw możemy spróbować różnych odmian konopi. Po Royal Caramel z pewnością warto sięgnąć, będąc na przykład w Holandii.

Nie jest to odmiana medyczna, ale ma dość wysokie (jak na szczep rekreacyjny) stężenie kannabidiolu CBD, dzięki czemu wykazuje lecznicze właściwości. To nie jedyne zalety Royal Caramel. Zapraszamy na krótki przegląd tej rośliny.

Royal Caramel, czyli w głównej mierze indyjka

Hybryda ta jest skrzyżowaniem genów Sativa i Indica, ze znaczną przewagą indyjki (65%). Pochodzi z Hiszpanii. Powstała z połączenia trzech znanych i cenionych szczepów: Blue Black, White Rhino oraz Maple Leaf Indica. W efekcie narodziła się naprawdę imponująca odmiana o nazwie Royal Caramel.

Stężenie THC w tej odmianie wynosi około 16%, niemały jest również udział CBD. Royal Caramel nie jest jednak stricte medycznym szczepem

Szybka i silna

Odmiana ta jest lubiana przez hodowców, przede wszystkim za dobre plony. Okres kwitnienia Royal Caramel wynosi od 6-7 tygodni, ale jeśli da się jej więcej czasu, odwdzięczy się większą mocą. Sprawdza się zarówno w warunkach indoor, jak i outdoor. W warunkach zewnętrznych osiąga maksymalnie 250 cm wysokości, w pomieszczeniach zamkniętych wyrasta nie wyżej niż na półtora metra.

Royal Caramel jest niezwykle rozłożysta i zachwyca ogromnymi buds, które oblepione są gęstą żywicą. To piękna i silna roślina.

Słodycz i niezwykła moc

Aromat tej odmiany jest intensywny, bardzo słodki, porównywany do karmelu. W smaku również można wyczuć słodycz oraz nuty ziemiste. Spory udział genów Indica sprawia, że Royal Caramel zapewnia mocny haj, ale działa przede wszystkim relaksująco. Świetnie odpręża i koi zmysły. Mimo iż nie jest medyczną odmianą, koneserzy doceniają jej lecznicze właściwości. Royal Caramel łagodzi bowiem ból i stres.

W Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich! Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi posiadania, handlu. Dlatego też, legalne jest kupno, posiadanie i kolekcjonowanie nasion marihuany (konopi). Jednak kiełkowanie, uprawa, nawet samo przygotowanie pod uprawę jest nielegalne w świetle prawa (art.45 /i nast./ p.3. i 4. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 z późn. zmianami).