Ekstrakt z konopi lekarstwem na nowotwór mózgu

przez

Ekstrakt z konopi lekarstwem na nowotwór mózgu

Nowotwór mózgu i metody leczenia

Jest to jeden z najbardziej niebezpiecznych nowotworów, jakie mogą zaatakować organizm człowieka. Ze względu na niejednoznaczne objawy ciężko jest rozpoznać te schorzenie, dlatego wiele przypadków raka mózgu odkrywa się dopiero w zaawansowanym stadium. Na szczęście istnieją metody leczenia, które w wielu przypadkach potrafią w skuteczny sposób zahamować rozwój niebezpiecznych komórek. W walce z nowotworem coraz bardziej popularne staje się spożywanie ekstraktu z konopi indyjskich.

Zastosowanie konopi

Ekstrakt z konopi, znany jako olej konopny, potrafi ograniczyć wzrost ilości komórek nowotworowych. Udowodniły to badanie przeprowadzone na Wydziale Biochemii i Chemii Molekularnej Uniwersytetu Complutense w Madrycie. Dzieje się tak za sprawą kannabinoidów, które są bardzo cennymi związkami chemicznymi występującymi w konopiach.

Czy zażywanie ekstraktu jest bezpieczne?

Wyciąg z konopi to w pełni naturalny produkt. W porównaniu do wielu innych metod leczenia nowotworów działa on praktycznie nieinwazyjnie na organizm oraz nie powoduje żadnych niepożądanych skutków ubocznych.

Jak jeszcze ekstrakt z konopi może pomóc w walce z rakiem?

Uzyskiwany z konopi ekstrakt posiada działanie profilaktyczne, a dokładniej zawiera składniki, które mogą zapobiegać tworzeniu się nowotworów, w tym raka mózgu. Dodatkowo preparat może wspomagać inne metody leczenia nowotworu (szczególnie chemioterapię), ponieważ bogaty wachlarz jego właściwości często łagodzi różnego typu skutki uboczne przyjmowanych zabiegów.