Jakie nasiona konopi wybrać do uprawy w szklarni?

przez

Uprawa konopi w szklarni zyskuje zwolenników, gdyż daje dużo lepsze rezultaty od trybu outdoor, a jednocześnie zapewnia pewną dyskrecję. Aby finalny rezultat był jeszcze lepszy, należy wybrać odpowiednie odmiany. Które nasiona marihuany są najlepiej przystosowane pod uprawę w szklarni?

Uprawa w szklarni niesie za sobą wiele zalet. Warto zdecydować się na nią, jeśli posiada się odpowiedni obiekt na działce czy nawet na balkonie. Oczywiście dotyczy to krajów, w których jest to legalne (Polska niestety do nich nie należy).

Nasiona marihuany w szklarni – zalety uprawy pod szkłem

  • Wydłużenie okresu wegetacyjnego – uprawa w szklarni w porównaniu z indoor jest wydłużona nawet o kilkanaście tygodni. Dzięki temu lepiej można wykorzystać daną powierzchnię.

  • Ochrona przed niekorzystnymi czynnikami – rośliny są chronione przed zimnem, wiatrem, gradem oraz zwierzętami.

  • Lepsze warunki – dotyczy to głównie temperatury oraz wilgotności powietrza.

  • Lepsza kontrola – roślinom łatwiej zapewnia się optymalne warunki. Uprawy można wietrzyć lub cieniować. Do tego warto zainstalować automatyczny system nawadniania czy nawet oświetlenie.

  • Większy plon z każdego m2 – to wynik połączenia powyższych elementów.

Jakie nasiona konopi nadają się do szklarni?

Szklarnia daje dobre warunki do uprawy różnorodnych odmian konopi. Pod tym względem mamy dużą elastyczność. Wybór konkretnych odmian zależy od hodowcy. Każdy ma swój gust, swoje ulubione konopie, a czasem lubi dodatkowo poeksperymentować w tym temacie. Zawsze warto kierować się dwoma kluczowymi aspektami:

Wydajność – pod tym względem niekwestionowaną przewagę mają nasiona feminizowane (oczywiście w odniesieniu do produkcji „pączków”). Warto je wybierać, gdyż w 99,9% wyrastają z nich rośliny płci żeńskiej. Egzemplarze męskie to sprawa marginalna. Oczywiście uprawy trzeba doglądać i w razie czego usunąć niechciane osobniki.

Łatwość uprawy – tutaj wyróżniają się uprawy autoflowering, które poleca się osobom początkującym. Zakwitają i tworzą soczyste topy bez konieczności sterowania oświetleniem. Zmniejszają czasochłonność pielęgnacji, a także koszty.

Polskie prawo zabrania wysiewu nasion marihuany. Powyższy tekst należy w tym wypadku potraktować jedynie jako ciekawostkę naukową.