Lecznicza moc Black Sugar

przez

Black Sugar to kolejna odmiana, którą możemy wpisać na listę medycznych szczepów marihuany. Co więcej, jest to jedna z najpopularniejszych odmian wykazujących lecznicze właściwości, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Przy tym, charakteryzuje się całkiem przyjemnym smakiem i wyglądem. Weźmy ją zatem pod lupę.

Black Sugar pochodzi z Holandii, czyli jednego z nielicznych miejsc na mapie Europy, gdzie legalnie możemy posmakować rekreacyjnych szczepów marihuany. Wyselekcjonował ją Female Seeds. Black Sugar nie jest co prawda odmianą stricte rekreacyjną, wykazuje bowiem szereg leczniczych właściwości, ale znajdą się pewnie miłośnicy konopi, którzy chętnie po nią sięgną, niekoniecznie ze względu na działanie medyczne.

Korzenie Black Sugar

Black Sugar jest hybrydą zawierającą w połowie geny Cannabis Sativa, w połowie Cannabis Indica. Łączy najlepsze cechy obu gatunków. Może pochwalić się niezłą mocą. Stężenie THC wynosi w niej bowiem 18-19%. Black Sugar to ściśle medyczna odmiana, która wyjątkowo często przepisywana jest przez amerykańskich lekarzy.

Uprawa Black Sugar

Zaletą tej odmiany jest łatwość uprawy. Hodowcy chętnie po nią sięgają. Jest to niewielka roślina, która osiąga zwykle 30-80 cm wysokości. Zapewnia średniej wielkości plony – 100-200 gramów na metr kwadratowy. Przeznaczona jest do uprawy Indoor. Czas kwitnienia Black Sugar wynosi 9-10 tygodni.

Hybryda ta ciekawie się prezentuje. Jej topy, przy niskich temperaturach, mienią się ciemnymi purpurowymi i niebieskimi barwami. Cała roślina okrywa się imponującą warstwą żywicy.

Aromat i efekty Black Sugar

Black Sugar ma niezwykle przyjemny aromat, co w przypadku medycznych odmian nie jest częste. Można w niej wyczuć lukrecję, świeże kwiaty oraz nuty ziemiste. Smakiem przypomina nieco szczepy afgańskie. Odmiana ta wykazuje szereg leczniczych właściwości. Do najważniejszych zaliczymy działanie antydepresyjne. Black Sugar doskonale zwalcza stres i niepokój.

W Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich! Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi posiadania, handlu. Dlatego też, legalne jest kupno, posiadanie i kolekcjonowanie nasion marihuany (konopi). Jednak kiełkowanie, uprawa, nawet samo przygotowanie pod uprawę jest nielegalne w świetle prawa (art.45 /i nast./ p.3. i 4. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 z późn. zmianami).