Moc Strong Berry

przez

Seedbanki oferują nam niezliczoną ilość odmian konopi. W Polsce uprawa i palenie marihuany są zakazane, ale polskie prawo dopuszcza możliwość zakupu nasion w celach kolekcjonerskich. Dzięki temu, przy okazji, możemy poznać cechy poszczególnych szczepów. Tym razem na tapecie Strong Berry.

Co powoduje, że jedne odmiany cieszą się większą, a inne mniejszą popularnością? Ciężko stwierdzić. Wszystko zależy, czego od marihuany oczekujemy. Jeśli zależy nam na niespotykanej mocy, sięgnijmy po Strong Berry. To jeden z najmocniejszych szczepów.

Strong Berry pochodzi z Holandii, a jej producentem jest Akseeds. Przyjrzyjmy się jej genetyce i sprawdźmy, jak zachowuje się podczas uprawy.

Pochodzenie Strong Berry

Strong Berry to ulepszona wersja Blackberry. W głównej mierze zawiera geny Cannabis Indica, w niewielkiej części Sativa. Powstała z połączenia Blackberry z wcześnie kwitnącym Skunem. Celem było uzyskanie szczepu o wielkiej mocy i krótszym okresie kwitnienia. To się udało. Średni poziom tetrahydrokannabinolu w tej odmianie wynosi 22-24%. Stężenie CBD jest raczej niewielkie, dlatego odmiana ta nie jest stricte medycznym szczepem.

Uprawa Strong Berry

Odmiana ta sprawdzi się w rękach początkującego i doświadczonego growera. Może być, z powodzeniem, uprawiana w warunkach zewnętrznych i w pomieszczeniach. Indoor osiąga mniej więcej metr wysokości i zapewnia plony na poziomie maksymalnie 150 gramów z metra kwadratowego. Outdoor wyrośnie prawie na 2 metry i zagwarantuje do 250 gramów plonu z metra kwadratowego. Czas kwitnienia Strong Berry to 90 dni. Outdoor jest gotowa do zbioru pod koniec września. Odmiana ta sprawdzi się również w zimniejszych rejonach Europy.

Efekty Strong Berry

Aromat i smak tej odmiany to mieszanka jej przodków. Wprawny pasjonat konopi wyczuje nuty Blackberry i Skuna. Działanie jest intensywne i długotrwałe. Duża zawartość THC gwarantuje silne psychoaktywne efekty.

W Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich! Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi posiadania, handlu. Dlatego też, legalne jest kupno, posiadanie i kolekcjonowanie nasion marihuany (konopi). Jednak kiełkowanie, uprawa, nawet samo przygotowanie pod uprawę jest nielegalne w świetle prawa (art.45 /i nast./ p.3. i 4. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 z późn. zmianami).