Nasiona marihuany – odmiany najszybciej rosnące

przez

Nasiona marihuany, z których w szybkim czasie można uzyskać zadowalający plon są szczególnie cenne w uprawie outdoor i w krajach o umiarkowanym klimacie. Jednocześnie jest to dobra propozycja dla osób niecierpliwych. Pytanie tylko: które odmiany są zaliczane do tych najszybszych?

Długość okresu wegetacyjnego w największym stopniu zależy od cech gatunkowych odmiany, w mniejszym od warunków uprawy. Szybko plonujące odmiany mogą być zbierane już po 55-60 dniach od wykiełkowania.

Szybko rosnące konopie – jakie mają zalety?

Duża siła wzrostu ma swoje zalety, ale i ograniczenia (o tym poniżej). Takie nasiona konopi są pożądane na rynku z kilku powodów. Szybki plon to oszczędność czasu i lepsze zagospodarowanie miejsca/powierzchni. Dotyczy to zarówno trybu outdoor, indoor jak i szklarni. Przykładowo w pomieszczeniu w ciągu półrocza można uzyskać plon z trzech, a nie dwóch „generacji” konopi. To jednocześnie pożądane w krajach klimatu umiarkowanego, gdzie w chłodniejszych miesiącach zagrożeniem jest nie tylko zimno, ale także niedobór światła. Pośrednio więc wybór takich nasion zmniejsza nakłady związane z uruchomieniem sztucznego oświetlenia. Jednocześnie jest to dobre rozwiązanie dla osób niecierpliwych, które względnie szybko chcą zobaczyć efekty swojej pracy. Pewnym ograniczeniem jest plenność. Odmiany szybko rosnące często dają przyzwoity, ale nie bardzo wysoki plon.

Nasiona konopi – które są najszybsze?

Ludzie lubią rekordy i w tym wypadku jest podobnie. W dodatku szybkość wzrostu i rozwoju ma przełożenie praktyczne. Do najszybszych odmian zalicza się + SPEED AUTO. Daje plon po zaledwie 50-55 dniach od wykiełkowania. Powstała ze skrzyżowania Critical Mass x Speed Devil 2. Dobre parametry mają także 60 Day Grapefruit (60 dni – jak wskazuje sama nazwa) oraz Auto AK47 (65-70 dni).

Nasiona konopi o szybkim okresie wegetacyjnym w Polsce traktuje się jedynie jako ciekawostkę naukową. Mogą służyć celom kolekcjonerskim. Uprawa marihuany jest w naszym kraju nielegalna. Niniejszy opis nie zachęca do łamania prawa.