Silna genetyka Kali Dog

przez

Zapach, smak, zawartość THC i CBD czy warunki uprawy – każda odmiana marihuany charakteryzuje się innymi właściwościami. Czym wyróżnia się Kali Dog? To przede wszystkim mocna odmiana o charakterystycznym smaku i aromacie.

Kali dog to głównie silni przodkowie. Hodowcy chętnie po nią sięgają. W Polsce uprawa marihuany jest zakazana, ale dopuszczalny jest zakup nasion w celach kolekcjonerskich, dlatego wiele seedbanków oferuje różnorodne odmiany konopi, w tym również Kali Dog.

Silnagenetyka odmiany

Kali Dog została wyhodowana ponad 20 lat temu w USA. Od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością wśród sympatyków marihuany. Dominuje w niej Indica, stanowi 60%, pozostałe 40% to Sativa. Wśród przodków tej odmiany należy wymienić przede wszystkim Chemdog i Sour Diesel.

Kali Dog zawiera niewielkie stężenie CBD, ale dość wysoką zawartość THC – na poziomie mniej więcej 18%. Nie jest odmianą wykorzystywaną w medycynie.

Obfite, dobrej jakości zbiory

Kali Dog sprawdza się zarówno w warunkach outdoor, jak i indoor. W jednym i drugim przypadku zapewnia naprawdę dobre plony, o wysokiej jakości. Jest to dość wymagająca roślina, która potrzebuje sporego zaangażowania. Lubi silne nawozy i stosunkowo niewielki poziom wilgotności. Okres kwitnienia wynosi od 8-10 tygodni. Z powodzeniem poddaje się trenowaniu.

Kali Dog to imponujące, gęste kwiaty o sporych rozmiarach. W warunkach zewnętrznych roślina ta może osiągnąć nawet ponad 2 metry wysokości. Odmiany indoor wyrastają maksymalnie na 160 cm (najczęściej około 100 cm).

Intensywny, skunkowy zapach i mocne uderzenie

Odmiana ta ma wyjątkowo intensywny smak, zbliżony do skunka i cytrusowy aromat, w którym można wyczuć również zapach benzyny. Nie każdemu przypadnie do gustu. Gwarantuje silne, psychoaktywne doznania. Pobudza do działania i wywołuje stan euforii.

W Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich! Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi posiadania, handlu. Dlatego też, legalne jest kupno, posiadanie i kolekcjonowanie nasion marihuany (konopi). Jednak kiełkowanie, uprawa, nawet samo przygotowanie pod uprawę jest nielegalne w świetle prawa (art.45 /i nast./ p.3. i 4. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 z późn. zmianami).