Skunk

przez

Jest kilka takich odmian marihuany, których nie sposób nie znać. Jedną z nich jest Skunk, a dokładniej Skunk #1. To absolutny klasyk, który podbił serca miłośników konopi na całym świecie. Czym sobie na to zasłużył?

Historia szczepu Skunk nie jest dokładnie znana. Istnieje wiele teorii na ten temat. Trudno stwierdzić, która jest prawdziwa. Najczęściej przyjmuje się, że odmiana ta powstała w latach siedemdziesiątych XX wieku, kiedy to połączono w Kalifornii szczepy kolumbijskie, afgańskie i meksykańskie, a konkretnie Columbian Gold, Afghani oraz Acapulco Gold. W ten sposób narodziła się nowa, wyjątkowa odmiana.

Skunk – wyjątkowa odmiana marihuany

Skunk zawiera głównie geny Cannabis Sativa (85%), pozostałe 15% stanowi Cannabis Indica. Ta odmiana marihuany podbiła serca growerów z wielu powodów. Przede wszystkim jest rośliną łatwą w uprawie i wykazuje wyjątkową odporność na różnorodne choroby, pleśń, a także szkodniki. Jak na Sativę, Skunk całkiem szybko kwitnie. Dojrzałość uzyskuje mniej więcej po 60 dniach kwitnienia. Po tym czasie hodowca może liczyć na obfite, dobrej jakości plony, o dużej mocy.

Roślina ta ma ciemnozielone liście, stabilną łodygę i rozłożyste gałęzie. Pokrywa się dużą ilością ciężkich, dużych pąków. Pierwsze wersje Skunka wyróżniały się specyficznym aromatem, zbliżonym do zapachu wydzieliny skunksa. Współcześnie woń tej odmiany jest określana jako zdecydowanie przyjemniejsza – intensywna, ale słodka z delikatną nutką cytrusów. Na bazie Skunka powstało wiele różnorodnych, również legendarnych, hybryd.

Skunk nieco różni się w działaniu od typowych indyjek, bowiem wprowadza w stan euforii i dodaje energii. Działa zarówno na ciało, jak i umysł. Odmiana ta wykazuje również wiele leczniczych właściwości, w tym między innymi świetnie łagodzi ból (również przewlekłe bóle migrenowe), lęki i stres. Jest wykorzystywana w leczeniu depresji.

W Polsce zabronione jest palenie i uprawa konopi indyjskich! Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona konopi indyjskich nie są ani narkotykiem (tzn. żadną z substancji wyszczególnionych w załącznikach do Ustawy), ani prekursorem, co oznacza, ze nie są objęte szczególnymi zasadami dotyczącymi posiadania, handlu. Dlatego też, legalne jest kupno, posiadanie i kolekcjonowanie nasion marihuany (konopi). Jednak kiełkowanie, uprawa, nawet samo przygotowanie pod uprawę jest nielegalne w świetle prawa (art.45 /i nast./ p.3. i 4. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 z późn. zmianami).